Karma ROYAL CANIN Indoor dla kota seniora

Royal Canin Indoor +7 - okazuje się, że przeznaczenie tejże karmy jest dla kotów starszych w wieku powyżej siedmiu lat. Pamiętajmy, że koty starzejąc się w szczegółowy sposób zmniejszają aktywność fizyczną, przez to dochodzi jednak do stopniowej utraty masy mięśniowej. Skutkuje to również jednoczesną rozbudową tkanki tłuszczowej, co jednocześnie może prowadzić do pewnej nadwagi. Karma ta posiada następujący skład: ,,suszone mięso drobiowe, mączka kukurydziana, jęczmień, pszenica, izolat białek roślinnych L.I.P.*, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizowane białka zwierzęce, włókno roślinne, pulpa buraczana, sole mineralne, oleje roślinne (soja, ogórecznik), tran, proszek jajeczny, fruktooligosacharydy (FOS), fosforan sodu, łuski i nasiona psyllium, drożdże, L-lizyna, DL-metionina, wyciąg z winogron i zielonej herbaty (źródło polifenoli), tauryna, cytrynian potasu, hydrolizowane skorupiaki (źrodło glukozaminy), L-karnityna, hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny)”.

 Starsze koty mają na pewno dość osłabiony węch oraz smak, co jest jednocześnie przyczyną zmniejszonego apetyty oraz może jednocześnie powodować niedobory. Starzenie pogarsza również funkcjonowanie całego organizmu, jednak częściej występują poszczególne schorzenia stomatologiczne, jak i również nerek oraz stawów. Wszystkie wymienione powyżej objawy można zaobserwować u naszych kotów powyżej dziesiątego roku życia. W związku z czym Karma Royal Canin Indoor Mature jest więc odpowiedzią na owe problemy związane jednocześnie z procesami starzenia u kotów żyjących w naszych domach.

Co za tym idzie zawiera również kompleks przeciwutleniaczy, które jednocześnie pomagają chronić komórki przed licznymi uszkodzeniami. Miejmy również na uwadze, że pokarm również wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek dzięki obniżonemu poziomowi fosforu oraz sodu.Pamiętajmy, że owy dodatek glukozaminy oraz chondroityny przyczynia się jednocześnie do poprawy kondycji owych stawów. W związku z czym Royal Canin Indoor Mature jest bez wątpienia karmą lekkostrawną oraz nasyconą kwasami tłuszczowymi, które jednocześnie poprawiają kondycję sierści naszych pupili.