Jak prawidłowo opiekować się świnką morską?

Takie zwierzę jak świnka morska, może być także doskonałym zwierzakiem domowym nie tylko dla małych dzieci ale i dla nas. Gdyż zwierzątka te wymagają tylko  niewielkich zabiegów pielęgnacyjnych, a dodatkowa są  przy tym na ogół bardzo łagodne, są bardzo towarzyskie i rzadko gryzą. Świnka morska jest zwierzęciem, które bardzo szybko przyzwyczai się do właściciela i do twoich dzieci. Poniżej znajdziesz dla siebie kilka wskazówek jak prawidłowo dbać o właśnie to małe zwierzątko. Najpierw zdecyduj się na zakup i dobór  odpowiedniego pomieszczenia dla świnki morskiej. Obudowa klatki może różnić się nieco od  jej spodu. Podłoga powinna zaś być wykonana z bardzo solidnego materiału. Klatka powinna posiadać  miejsce, w którym nasza świnka miała by miejsce do schowania się  jak na przykład plastikowy domek. Wybierz odpowiednie miejsce w domu, w którym powinna być ustawiona klatka ze zwierzakiem. Klatka musi koniecznie być umieszczona z dala od kaloryferów oraz bezpośredniego działania słonecznych promieni a także  innych nagłych zmian temperatury. Świnka morska za zwyczaj nie wymaga żadnych nadzwyczajnych warunków, takich jak oświetlenie albo dodatkowe ogrzanie. Następnie wypełnij klatkę mieszanką trocin, przeznaczoną dla świnek morskich. 

Raz na tydzień powinna odbywać się ich wymiana. Podłoże z trocin ma bardzo dobre działanie na te zwierzaki a także pozwala im na bardzo szybką adaptację w klatce. Świnkę morską należy karmić specjalnymi mieszankami ziaren, które dostępne są w sklepach zoologicznych oraz  przeznaczone są  właśnie do tego celu. Istnieje  bardzo duży wybór właśnie tego typu pokarmów, wypróbuj zatem kilka z nich i wybierz najbardziej odpowiednią dla twojego zwierzaka. Karma, którą wybierzesz powinna okazać się największym przysmakiem twojej świnki. Przez cały ten czas podawaj zwierzątku siano, dojść często należy również podawać  owoce i warzywa. Nie należy stosować żadnych miseczek na wodę, gdyż można je łatwo przewrócić. Koniecznie zaopatrz  klatkę swojego zwierzaka w specjalne poidełko. Urządzenie to jest podwieszane do zewnętrznej części klatki oraz powinna składa się z pojemnika a także specjalnej rureczki. Dzięki temu właśnie twoja świnka morska będzie miała zawsze stały dostęp do świeżej oraz czystej wody, a ty tym sposobem unikniesz bałaganu w klatce. Postaraj się zapewnij swojej śwince odpowiednie miejsce w klatce, gdzie będzie ona mogła się ukryć oraz  poczuć się bezpiecznie. Postaraj się wyposażyć klatkę w domek, małe budyneczki i podesty dla zwierzaka. Nie zapomnij,  także o odpowiednich zabawkach do gryzienia i żucia, które będą wykonanych z drewna. Pamiętaj, że u gryzoni siekacze rosną przez całe ich życie, dlatego zabawki  powinny być regularnie wymieniane. Decydując się na takiego zwierzaka jak świnka morska staraj się zapewnić jej wszystko to czego potrzebuje, aby mogła czuć się szczęśliwa  i zdrowa.

   Podsumowując świnka morska za zwyczaj nie wymaga żadnych nadzwyczajnych warunków, takich jak oświetlenie albo dodatkowe ogrzanie. Następnie wypełnij klatkę mieszanką trocin, przeznaczoną dla świnek morskich.  Raz na tydzień powinna odbywać się ich wymiana. Podłoże z trocin ma bardzo dobre działanie na te zwierzaki a także pozwala im na bardzo szybką adaptację w klatce. Świnkę morską należy karmić specjalnymi mieszankami ziaren, które dostępne są w sklepach zoologicznych oraz  przeznaczone są  właśnie do tego celu.